Balkan Travel Logo

Bulgaristan Konsolosluğu Yetkili Acentası

Vize Sihirbazı

Bulgaristan Özel Vize

Firmamız 2007 yılından bu yana turizm, vize, vatandaşlık, eğitim danışmanlığı konusunda hizmet vermektedir ve alanında en önde gelen kuruluşlar arasında yer almaktadır. Her geçen yıl tecrübemiz artmış ve hizmet ağımız genişlemiştir.

Bulgaristan’da ailesini ya da arkadaşını ziyaret edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yanlarına 90 günden az sürecek ziyaretler öncesinde Bulgaristan özel vizesini (aile ve arkadaş ziyaret vizesi) almaları gerekmektedir.

Bulgaristan Özel Vize İçin Gerekli Evraklar

  • Seyahat sonrasında en az bir 1 yıl geçerli olan pasaport.
  • 2 adet 35x45 milimetre ölçülerinde son üç 3 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf.
  • Bulgaristan aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunan kişi tarafından imzalanan Bulgaristan vize işlemi takip belgesi.
  • Bulgaristan özel vize başvurusunda bulunacak kişi veya kişiler adına düzenlenen davetiye. Davetiyeyi gönderen kişinin bulunduğu şehrin polis ve Yabancılar Şubesi’nden onaylı olması gerekmektedir.
  • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği.
  • Hesapta seyahat ve konaklama masraflarınızı karşılayacak miktarda bakiyenin olduğu banka hesap cüzdanı fotokopisi.
  • Bulgaristan özel vize başvurusu yapan kişinin Bulgaristan’da ailesi ya da eşi var ise, yakınına ait Bulgaristan kimlik kartı (Liçna Karta) fotokopisi.  Ülkeden Bulgaristan özel vizesi gönderen kişi, davet ettiği kişinin Bulgaristan’da bulunduğu sürece tüm masraflarını ve bakımını üstleneceğine dair Bulgaristan noterince tasdiklenmiş taahhütname gönderebilirse yukarıda sayılı evraklar da olmak üzere uzun süreli Bulgaristan aile ziyaret vizesi başvurusu yapılabilmektedir.
  • Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi başvurusunda bulunacak kişi 18 yaşından gün almamışsa ebeveynleri ile gidiyor olsa bile, anne ve babanın bu seyahati gerçekleştirecek 18 yaşından küçük olan çocuklarına seyahati yapmasına izin verdiklerine dair bir Türkiye Cumhuriyeti noterinden tasdikli muvafakatname alması gerekmektedir.

Ek Belgeler

 

18 Yaşından Gün Almışlar İçin

Bulgaristan seyahatine anne ve babası ile gidiyor olsa bile, anne ve baba bu seyahati gerçekleştirecek çocuklarına seyahatin yapmasına izin verdiklerine dair T.C. noterden tasdikli muvafakatname almalıdır.  Ayrıca anne ya da babaya ait Bulgaristan pasaportlarının fotokopisi, anne veya babaya ait Bulgaristan kimlik kartı fotokopisi, anne veya babaya ait Ankara Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü’nden alınmış isim denklik belgesi, Anne veya babaya ait en aza 5.000 TL bakiye olan banka hesap cüzdanı fotokopisi, anne ve babaya ait nüfus cüzdanı fotokopisi., doğum kayıt örneği, evlilik kayıt örneği / Türkiye evlilik cüzdanı fotokopisi ve vize başvuru formu gerekmektedir.

Eşiniz Bulgaristan Vatandaşı İse

Vizeye başvuracak kişiye ait ve seyahat sonrası en az altı 6 ay geçerli olan pasaport, 35x45 milimetre ölçülerinde son üç 3 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf, Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunan kişi tarafından imzalanmış olan Bulgaristan vize işlemi takip belgesi, Nüfus Müdürlüğü'nden alınan, kaşeli ve imzalı vukuatlı nüfus kayıt örneği, Bulgaristan’da evliliğin yapıldığı şehrin belediyesinden alınan evlilik cüzdanı, başvuran kişiye ait en fazla 15 gün önceye ait imzalı ve kaşeli banka hesap dökümü fotokopisi (son bakiye en az 5.000 TL olmalı ve imzayı atan banka görevlisinin imzasını da içermeli), Bulgaristan vatandaşı olan eşe ait Bulgaristan pasaportunun ve Bulgaristan Kimlik Kartı’nın fotokopileri, Bulgaristan vatandaşı olan eşin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı da varsa ve vatandaşı olduğu ülkelere ait pasaportlardaki isimleri farklı ise Ankara Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğünden alınmış isim denklik belgesi, doğum kayıt örneği, evlilik kayıt örneği / Türk evlilik cüzdanı fotokopisi gerekmektedir.

 

Bulgaristan Özel Vize İçin Genel Bilgiler

Bulgar Konsolosluğu’nun vize sürecinde başvuruyu detaylı bir şekilde inceleyecektir.  Dosyada görülen eksik bilgiler talebin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Bu nedenle evraklar dikkatli ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır.

Bulgaristan Özel Vize Nereden Alınır ?

Bir Türk vatandaşının Bulgaristan’da yaşayan bir aile ferdi, akraba ya da arkadaşının yanına gitmek için bu ülkenin Türkiye’deki resmi temsilciliklerinden vize alması gerekmektedir. Seyahat 90 günden az olacaksa kısa süreli Bulgaristan vizesi çeşidi alınabilir. Bulgaristan’da ziyaret edilecek olan kişinin bu ülke vatandaşlığı ya da oturum izni varsa kendilerinden alınacak bir davetiye aracılığı ile Bulgaristan ziyaret vize başvurusu yapılabilir. Bu davetiyenin gönderen kişinin yaşadığı şehrin bağlı olduğu yerdeki yetkili resmi kurumlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Aksi taktirde başvuru kabul edilmeyecektir.

Balkan Travel Aracılığıyla Bulgaristan Özel Vize Nasıl Alınır?

Uzun yıllardır Bulgaristan’a gitmek ve ülkede iş yapmak isteyenlere profesyonel olarak vize ve diğer danışmanlık hizmetlerini sunmaktayız. Müşterilerimize en iyi ve hızlı hizmeti vermek amacıyla kadromuzu bu doğrultuda oluşturduk. Diğer yandan herhangi bir konuda karşılaşılacak sorunları da göz ardı etmeyerek, Bulgaristan’ın birçok bölgesinde alanında uzman avukat ve danışmanlarla işlerimizi daha kaliteli ve verimli bir şekilde gerçekleştiriyoruz. 

Bünyemizdeki deneyimli çalışan kadromuz ile Bulgaristan özel vizenizi en hızlı şekilde almanıza yardımcı olmaktayız. Gerekli olan evrak listesine Balkan Travel aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca Bulgaristan vizesi hakkında merak ettiğiniz her türlü bilgiye de danışmanlarımız ile irtibata geçerek ulaşmanız mümkün.

Bulgaristan Özel Vize Müracaatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bulgaristan özel vize için Türk vatandaşlarının bu ülkeden bir davet mektubu alması gerekir. Davetiyeyi gönderecek olan kişinin Bulgaristan vatandaşı ya da Bulgaristan’da oturum iznine sahip olması gerekmektedir. Bu davet yetkili bir Bulgaristan devlet dairesi tarafından onaylanmalı. Davetiyenin orijinali vize başvuru dosyasına eklenmeli. 

Tüm Bulgaristan vize başvuruları ile ilgili değerlendirmeler başvurunun yapıldığı Türkiye’deki resmi Bulgaristan Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği tarafından yapılır. İlgili temsilciliğin ek evrak isteme hakkı vardır. Ayrıca konsolosluk gerekli gördüğü zaman başvuru sahibini mülakata çağırabilir.


Bulgaristan Özel Vizene Hemen Başvur

Sorunuz mu var?

Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. SORU SOR