Balkan Travel Logo

Bulgaristan Konsolosluğu Yetkili Acentası

Vize Sihirbazı

Bulgaristan Turist Vizesi

Firmamız 2007 yılından bu yana turizm, vize, vatandaşlık, eğitim danışmanlığı konusunda hizmet vermektedir ve alanında en önde gelen kuruluşlar arasında yer almaktadır. Her geçen yıl tecrübemiz artmış ve hizmet ağımız genişlemiştir.

Bulgaristan'a yapılacak kültürel ve turistik amaçlı geziler, kayak turları gibi seyahatler için Bulgaristan turistik vizesine başvurulması gerekmektedir.

Bulgaristan Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olan pasaport.
  • Güncel ve beyaz arka fonu olan 2 adet biyometrik fotoğraf.
  • Kaşe ve imzalı tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
  • Konfirme edilmiş hotel rezervasyonu.
  • Seyahat ve konaklama masraflarınızı karşılayacak miktarda bakiyenizin olduğu banka hesap özeti.
  • Bulgaristan vize başvuru formu.
  • Muvafakatname (18 yaşından küçük olanlar için noter onaylı olmalı)
  • 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası.

Ek Belgeler

 

Emekliler İçin Vize Başvuru Evrakları

Emekli kartınızın fotokopisi gerekmektedir.

Şirket Sahipleri İçin Vize Başvuru Evrakları

İmza sirküleri gerekmektedir.

Şirket Çalışanları İçin Vize Başvuru Evrakları

Son ayın maaş bordrosu gerekmektedir.

Öğrenciler İçin Vize Başvuru Evrakları

Okulunuzdan alınmış güncel öğrenci belgesi gerekmektedir.

Reşit Olmayanlar İçin Vize Başvuru Evrakları

18 yaş altı çocuklar için anne ve babasıyla birlikte seyahat edecek olsalar dahi noter tasdikli, muvafakatname belgesi gerekmektedir.

 

Bulgaristan Turist Vizesi İçin Genel Bilgiler

Bulgaristan turistik vizesi için otel rezervasyonu online olarak yapılmamaktadır. İnternetten yapılan rezervasyonlar Bulgaristan vize başvurularında kullanılılmıyor. Bu nedenle turistik vize başvurularında otelden onaylı konfirme belgesi temin edilmesi gerekmektedir. 

Vize işlemlerinden sonra da karşılaşabileceğiniz sorunları göz önünde bulundurarak Bulgaristan’ın birçok bölgesinde alanında uzman avukat ve danışmanlarımızla işlemlerinizi daha verimli ve en kısa sürede gerçekleştirilmesine yardımcı olmaktayız.

Bulgaristan Turist Vizesi Nereden Alınır ?

Bulgaristan turistik vizesi Bulgaristan Konsolosluklarına şahsen yapılabilmektedir. Ayrıca başvuran kişi vize hizmeti veren kurumlardan danışmanlık talep edebilir. İstenilen belgeleri başvuru sahibinin konsolosluk vize departmanına teslim etmesi gerekmektedir. Konsolosluk duruma göre başvuran kişilerden ek belge isteyebilir.

Bulgaristan Turist Vizesi Ücreti

Bulgaristan turist vize başvuru harç ücreti 60 Euro’dur.

Balkan Travel Aracılığıyla Bulgaristan Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Uzun yıllardır Bulgaristan’a gitmek ve ülkede iş yapmak isteyenlere profesyonel olarak vize ve diğer danışmanlık hizmetlerini sunmaktayız. Müşterilerimize en iyi ve hızlı hizmeti vermek amacıyla kadromuzu bu doğrultuda oluşturduk. Diğer yandan herhangi bir konuda karşılaşılacak sorunları da göz ardı etmeyerek, Bulgaristan’ın birçok bölgesinde alanında uzman avukat ve danışmanlarla işlerimizi daha kaliteli ve verimli bir şekilde gerçekleştiriyoruz. 

Bünyemizdeki deneyimli çalışan kadromuz ile Bulgaristan turistik vizenizi en hızlı şekilde almanıza yardımcı olmaktayız.  Gerekli olan evrak listesine Balkan Travel aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca Bulgaristan vizesi hakkında merak ettiğiniz her türlü bilgiye de danışmanlarımız ile irtibata geçerek ulaşmanız mümkün.

Bulgaristan Turist Vizesi Müracaatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bulgaristan turist vizesi Bulgaristan’a turistik olarak seyahat edecek kişiler için geçerlidir. Ülkedeki aile, akraba, arkadaş ziyaretleri için yapılacak seyahatleri kapsamaz. Turist vize başvuru işlemleri genel olarak maksimum 5 ile 7 iş gününde sonuçlanmaktadır.


Bulgaristan Turist Vizesine Hemen Başvur

Sorunuz mu var?

Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. SORU SOR