Balkan Travel Logo

Bulgaristan Konsolosluğu Yetkili Acentası

Vize Sihirbazı

Bulgaristan Ticari Vizesi

Firmamız 2007 yılından bu yana turizm, vize, vatandaşlık, eğitim danışmanlığı konusunda hizmet vermektedir ve alanında en önde gelen kuruluşlar arasında yer almaktadır. Her geçen yıl tecrübemiz artmış ve hizmet ağımız genişlemiştir.

Bulgaristan’a iş amaçlı görüşme, toplantı, fuar gibi etkinlikler amacıyla seyahat edecek olanlar Bulgaristan ticari vize almak zorundadır.

Bulgaristan Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • En az bir 1 yıl geçerli pasaport.
  • Ticari davetiyenin orijinali. (Bulgaristan’da davet gönderen şirketin bulunduğu şehrin Polis Merkezi, Yabancılar Şubesi'nden onaylanmış olması gerekmektedir)
  • 35x45 milimetre ölçülerinde, son 3 ayda çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.
  • Bulgaristan vizesi işlemi takip belgesi.
  • Şirketinizin kaşeli, imzalı ve antetli kâğıdına, gidiş amacınızı ve görev belirtilmiş ve Bulgaristan Başkonsolosluğu'na hitaben yazılan dilekçe.
  • Şirketin faaliyet belgesi, Sicil Gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası.
  • Seyahat ve konaklama masraflarınızı karşılayacak miktarda bakiyenin olduğu şirketin banka hesap cüzdanı fotokopisi.

Ek Belgeler

 

Çalışanlar İçin Vize Başvuru Evrakları

Son 3 aya ait olan SGK dökümü, işe giriş bildirgesi, kaşe ve imzalı maaş bordrosu gerekmektedir.

Sözleşmeli Çalışanlar İçin Vize Başvuru Evrakları

Noter tasdikli iş sözleşmesinin orijinali, varsa Bulgaristan'dan davetiye almış olduğunuz firma ile iş ilişkilerinizi kanıtlayan fatura, gümrük beyannamesi, sözleşme, anlaşma gibi evrakla, vukuatlı nüfus kayıt örneği, Bulgaristan ticari vize gerekmektedir.

 

Bulgaristan Ticari Vizesi İçin Genel Bilgiler

İş görüşmesi, fuar, toplantı gibi ticari bir faaliyet yürütecek olan ve 90 günü aşmayan bir süre Bulgaristan’da kalacak olan kişilerin, seyahat amaçlarına uygun bir kısa süreli vize talebinde bulunmaları gerekmektedir. Ticari vize de bu amaçlara en uygun vize türüdür.

Bulgaristan Ticari Vizesi Nereden Alınır ?

Bulgaristan ticari vizesi Bulgaristan Konsolosluklarına şahsen yapılabilmektedir. Ayrıca başvuran kişi vize hizmeti veren kurumlardan danışmanlık talep edebilir. İstenilen belgeleri başvuru sahibinin konsolosluk vize departmanına teslim etmesi gerekmektedir. Konsolosluk duruma göre başvuran kişilerden ek belge isteyebilir.

Balkan Travel Aracılığıyla Bulgaristan Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Uzun yıllardır Bulgaristan’a gitmek ve ülkede iş yapmak isteyenlere profesyonel olarak vize ve diğer danışmanlık hizmetlerini sunmaktayız. Müşterilerimize en iyi ve hızlı hizmeti vermek amacıyla kadromuzu bu doğrultuda oluşturduk. Diğer yandan herhangi bir konuda karşılaşılacak sorunları da göz ardı etmeyerek, Bulgaristan’ın birçok bölgesinde alanında uzman avukat ve danışmanlarla işlerimizi daha kaliteli ve verimli bir şekilde gerçekleştiriyoruz. 

Bünyemizdeki deneyimli çalışan kadromuz ile Bulgaristan turistik vizenizi en hızlı şekilde almanıza yardımcı olmaktayız.  Gerekli olan evrak listesine Balkan Travel aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca Bulgaristan vizesi hakkında merak ettiğiniz her türlü bilgiye de danışmanlarımız ile irtibata geçerek ulaşmanız mümkün.

Bulgaristan Ticari Vizesi Müracaatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bulgaristan için vize başvurularında parmak izi kaydı zorunluluğu yoktur. Bu yüzden başvuran kişinin şahsen konsoloslukta bulunmasına gerek yoktur. Bu doğrultuda sizin adınıza vize başvurunuzu Balkan Travel olarak yönetmekteyiz. Evrakları ofisimize şahsen ya da kargo iletmeniz başvuru işlemleri için yeteli olacaktır.


Bulgaristan Ticari Vizesine Hemen Başvur

Sorunuz mu var?

Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. SORU SOR